Menü
Sosyal Medya

FAO'dan Gıda Güvenliği İçin Telefonica ile Dijital İşbirliği

08/03/2018

  BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Telefonica, tarımsal kalkınma, gıda güvenliği ve beslenme konularında gelişmiş dijital teknolojilerin kullanılmasını sağlamak için birlikte çalışmaya karar verdi. Bu işbirliği özellikle iklim değişikliğine başlı olarak görülen ekstrem hava olayları karşısında çifçileri hazırlamayı ve desteklemeyi amaçlıyor.

  FAO Başkanı José Graziano da Sİlva ile Telefonica Halkla İlişkiler Stratejisi Küresel Direktörü Trinidad Jimenéz anlaşmayı 12 Şubat'taimzalarken ortak girişimler öngördüklerini söyledi. FAO Başkanı Silva, "Bu ortaklık, açlık, yoksulluk ve iklim değişikliğinin tarımdaki etkileri ile mücadeledeki en büyük zorluklardan biri ile mücadele etmemize yardımcı olacaktır. Değişen hava koşullarına ilişkin olanlar da dahil olmak üzere güvenilir bilgilere erişim, özellikle gelişmekte olan ülkelerde yaşayan çiftçileri güçlendirmek için gerekli." dedi.

  Başlangıçta üç yıllık bir süresi olan anlaşma üç ana alanı kapsıyor:

  1. Nesnelerin İnterneti Uygulaması - Tarım sektörününde süreçleri optimize etmek ve doğal kaynakların daha verimli kullanılması için günlük nesnelerin inernette dijital ara bağlantısı.

  2. Büyük Veri Kullanımı - erken uyarı sistemleri oluşturmak için hava koşullarına ilişkin çok büyük ve çeşitli verilerin yönetimi ve analizi.

  3. Dijital eğitim ve kapasite geliştirme - FAO'nun eğitim içeriğinin bir kısmı Telefonica'nın açık eğitim platformlarına dahil edilecek.

Diğer Haberler