Alapros, yeni nesil valsi Onz’u tanıttı

Değirmen makineleri sektörünün önde gelen firmalarından Alapros tarafından üretilen yeni nesil Roller Miller Onz, görücüye çıktı.

Tahıl işleme teknolojileri alanında dünyanın lider firmalarından biri olmayı hedefleyen Alapros, yeni nesil bir vals geliştirdi. ‘Onz’ ismiyle piyasaya sürülen ürün, Uluslararası Operasyonel Değirmenciler Birliği’nin (IAOM) Dubai’de düzenlediği konferansta ilk kez tanıtıldı. Ünlü bir İtalyan tasarımcı tarafından tasarlanan ‘Roller Mill Onz’un üstün teknoloji ve yenilikçi tasarım anlayışına sahip olduğunu belirten Alapros Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Alapala, yeni nesil valsin ziyaretçilerin ilgisini çektiğini ifade etti. Mehmet Alapala, yeni valsin, yapay zeka kontrollü ‘insansız fabrika’ diye tabir edilen üretime ve Endüstri 4.0’a tamamen hazır olduğunu dile getirirken, “Yeni üretilen valslerin gövdeleri karbon fiber teknolojisi ile daha sağlam ve daha hafif. Gıda üretiminde kullanılan bu yeni teknoloji, değirmen projelerinin yatırımcılar için daha verimli ve daha az maliyetli olmasını sağlıyor.” diye konuştu.

Çorum’da toplam 15 bin metrekare kapalı alanda üretim yapan Alapros, Endüstri 4.0’a uygun modern üretim tesisi ve deneyimli uzman ekibi ile değirmencilik sektöründe entegre tesisler için makina ve ekipman imalatı, dizayn, diyagram, otomasyon ve komple anahtar teslim tesis kuruluşu gibi konularda hizmet veriyor.

Kaynak: Değirmenci Dergisi