TR
Select Language

Basın Bülteni

Değirmencilikte avantajlı yatırımların adresi İDMA, Nisan 2019’da

Un, yem, pirinç değirmencileri ile bakliyat, makarna ve bisküvi üreticileri, avantajlı yatırım fırsatlarından yararlanmak için 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında 8. kez dünyanın uluslararası niteliğe sahip tek değirmen makineleri, hububat ve bakliyat işleme teknolojileri fuarı olan İDMA’da buluşacak.

 Avantajlı fırsatlarla yatırım yapmak isteyenlerin buluşma noktası haline gelen İDMA - Uluslararası Un, Yem, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı, 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında 8. kez yatırımcıları, dünyanın önde gelen teknoloji üreticileriyle buluşturacak.

 Türkiye’nin en büyük ve en köklü fuar alanı olan İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR Expo, Yeşilköy) düzenlenecek fuar, 280’in üzerinde yerli ve yabancı teknoloji markasına ev sahipliği yapacak. Söz konusu markalar, dünyanın uluslararası niteliğe sahip tek değirmen makineleri, hububat ve bakliyat işleme teknolojileri fuarı olan İDMA’da, ziyaretçilerin yakından inceleyebilmesi için geliştirdikleri en son yenilikleri sergileyecekler.

 

İDMA, BÜYÜMEYE VE BÜYÜTMEYE DEVAM EDİYOR

15 yıldır yürüttüğü tüm çalışmalarda değirmencilik sektörüne odaklanan Parantez Uluslararası Fuarcılık tarafından 2 yılda bir organize edilen İDMA Fuarı, uluslararası ölçekte yakaladığı katılımcı ve ziyaretçi başarısıyla sektörde heyecanla beklenen bir etkinlik olmaya devam ediyor. Tüm dünyada ekonomik daralmanın yaşandığı 2017 yılında, çok sayıda yerli ve yabancı yatırımcıya ev sahipliği yapan ve önemli yatırımların merkezi olan İDMA Fuarı, bu başarısını 2019 yılında da katlandırarak devam ettirmeyi hedefliyor.

 Bugüne kadar İDMA Fuarı’nın yakaladığı başarıda ihtisaslaşmanın önemli bir role sahip olduğunu belirten Parantez Uluslararası Fuar Yapım A.Ş. Genel Müdürü Zübeyde KAVRAZ, konuyla ilgili şunları aktarıyor: “İDMA’nın hedef kitlesini oluşturan sektörü bir araya getirmek ve onlara her açıdan hizmet etmek bizim tek işimiz ve tek hedefimiz. Bütün enerjimizi bu sektöre harcıyoruz. Yaklaşık 15 yıldır bu sektörün bir parçasıyız ve sektörle ilgili önemli bir bilgi birikimine, tecrübeye sahibiz. 144 ülkede son derece yoğun ve sektöre özel tanıtım çalışmaları yürütüyoruz. 2017 fuarı için 40’a yakın ülkede sektörün önemli sivil toplum kuruluşlarıyla özel işbirlikleri yapmıştık. 2019 fuar için de bu işbirliklerimiz artarak devam ediyor. Birçok ülkede acentelerimiz var. Ayrıca tüm mesaisini ziyaretçiye ayıran bir ekibimiz var ve ziyaretçilerimizle sürekli olarak aktif bir iletişim halindeyiz. Yani İDMA Fuarı’nın başarısı, Parantez Fuarcılık olarak uzmanlaşmaya verdiğimiz önemden ve bu doğrultuda yaptığımız çalışmalardan kaynaklanıyor. Tabi fuarımıza katılım gösteren firmalarımızın ve ziyaretçilerimizin desteği ve dostluğu da bu başarının önemli bir parçası. 2019’da da bu başarımızı katlandırarak sürdürmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.”

 

KARLI BİR YATIRIM İÇİN DOĞRU YER VE DOĞRU ZAMAN: 

İDMA 2019, 11-14 NİSAN  

Un, yem, pirinç, bakliyat, makarna ve bisküvi sektörüne yönelik tüm makine ve teknoloji çözümlerinin birebir sergilendiği İDMA, yatırım planlayan ve çok sayıda alternatifi bir arara görmek isteyen yatırımcılar için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Aralarında dünya değirmen, hububat ve bakliyat işleme teknolojileri sektörünün en büyüklerinin de yer aldığı 280’i aşkın yerli ve yabancı marka, fuarda stant açarak en son teknolojilerini sergiliyor. Bu sayede kendi ihtisas alanlarıyla ilgili geliştirilen en son teknolojileri birebir görme ve yakından inceleme şansı bulacak İDMA 2019 Fuarı ziyaretçileri, benzer teknolojileri geliştiren firmaları, geliştirdikleri teknolojileri ve diğer pek çok alternatifi her açıdan karşılaştırma ve avantajlı koşullarla yatırım yapma imkanına sahip olacaklar.

 Atatürk Havalimanı karşısında yer alan Türkiye’nin en büyük ve en köklü fuar alanı niteliğindeki İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR Expo, Yeşilköy) düzenlenecek

 

İDMA FUARI HAKKINDA

Hububat ve bakliyat işleme sektöründeki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri dünyaya duyurmak amacıyla Parantez Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri, Makarna ve Bisküvi Teknolojileri Fuarı İDMA, ilk olarak 2005 yılında düzenlenmiştir.

 2 yılda bir İstanbul’da düzenlenen ve düzenlendiği ilk yıldan itibaren gerek katılımcı gerekse ziyaretçi sayısının önemli oranda arttırmayı başaran İDMA Fuarı, günümüzde hububat ve bakliyat işleme teknolojileri alanında dünya genelinde düzenlenen tek geniş çaplı uluslararası teknoloji fuarı niteliğindedir.

 Hububat ve bakliyat sektörüne yönelik teknoloji, ürün ve hizmet geliştiren firmalarının katılımcı olarak yer aldığı İDMA Fuarı’nda; un, irmik, mısır, pirinç ve yem değirmenleri ile bakliyat temizleme, ambalajlama, makarna ve bisküvi tesisleri için geliştirilen en son teknolojiler sergilenmektedir. Bunların yanı sıra tahıl depolama siloları, dolum, taşıma ve tahliye sistemleri, laboratuvar cihazları, katkı maddeleri, ambalaj makineleri ve malzemeleri ile yedek parça ve yan sanayi ürünlerindeki en son yeniliklerde yine İDMA’da ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır.

 Hububat ve bakliyat işleme sektörüne yönelik her türlü çözümün, tüm alternatifleriyle birlikte İDMA Fuarı’nda yer alması, 144 ülkedeki işleyicilerin yatırım programlarını yapmak ve gerekli bağlantılarını kurmak için İDMA’da buluşmasını sağlamaktadır.

MEDYA PARTNERLERİ
DESTEKLEYEN KURUMLAR